Chytrý mobilní telefon má dnes každý. Nutno však říci, že současná zařízení jsou poměrně náchylná na poškození. A to vlivem chybné manipulace. Doba telefonů, kterými byla Nokia 3310, který vydržela vše, je dávno pryč. A jak svůj smartphone chránit? Toto jsou naše tipy.

Mějte ho v obalu

Naprostý základ, který dokáže snížit hlavně riziko poškrábání, stejně jako riziko různých oděrek, ale i drobného poškození. Obal na mobil dnes existuje v řadě variant. Hitem jsou takzvaná silikonová pouzdra. Ta zajistí, že se telefon nijak výrazně nezvětší a skrz dané pouzdro bude i nadále vidět jeho povedený design. A kde ho pořídit? Zkuste Apolis.cz.

Nezapomínejte chránit displej

Výrobci se sice snaží využívat stále lepší a lepší materiály, ale ne vždy nabízejí stoprocentní ochranu. Proto je na místě ji o kousek vylepšit. Pomocníkem je tvrzené sklo na mobil, které dokáže na samotném displeji vytvořit další ochrannou vrstvu. Ta chrání proti poškození nejenom při možném pádu, ale i proti poškrábání v kapse s klíči. Jak vybrat to pravé sklo? Zaměřte se na:

  • Jeho označení a kvalitu
  • Výrobce
  • Rozměry – podle typu mobilu

Hitem se stávají také pouzdra

Nejčastěji se jedná o pouzdra flipová, nebo látková. Jejich výhodou je, že v nich je telefon dokonale ukrytý a tak je celý chráněný. Taková pouzdra na mobil se dnes nabízejí pro většinu současných telefonů. Kladem je jistota maximální ochrany. Negativem to, že již nemusí vyniknout onen zajímavý design vašeho mobilu.

Hodí se také kryt

Pokud nechcete obal ani pouzdro, a přesto chcete telfon určitým způsobem chránit, je tu ještě jedna možnost. Na displej nalepíte stvrzené sklo a díle využijete kryty na mobil. To znamená, že stávající z výroby vyměníte za jiný. Proč to udělat? Berte to jako určitou formu ochrany. Když se poškrábe a poškodí, koupíte a nasadíte nový. Tato cesta dále zaujme i tím, že je spojena s možností vylepšit design přístroje.