Vztahům mezi muži a ženami se věnovalo už hodně autorů, ať už odborníků nebo spisovatelů, kteří vztahy popisovali v románech či dramatech. Autorka se pustila do těchto vod s osobitým úhlem pohledu, protože jak sama tvrdí : „Každý vztah je jiný, každý ho prožívá jinak.“
A v knize nejde jen o milenecké, či partnerské vztahy, autorka se snaží popsat, jak život ženy může ovlivnit i vztah s otcem, bratrem, kolegou, či jiným mužem v jejich vesmíru.

Eva Dolejšová píše o všech vztazích s humorem, ironií a nadsázkou. Jde o vyfabulovaný příběh, ovšem na základě reálných postav a příhod, ať ze života autorky, jejích kamarádek, či známých. Tak se pojďte pobavit, zasmát a snad i trochu zamyslet. Poselství knihy totiž zní jasně : „S muži nebo bez nich, nikdy to nevzdávejte! A i když nám není zrovna veselo, v životě jde hlavně o to, aby člověk nalezl správný úhel pohledu na věc (případně na muže) a dokázat se smát. (i sám sobě) Autorka je čtenářkami přirovnávána k oblíbeným autorkám Ivance Deváté, či Zdeně Frýbové. Pokud jsou to i vaše oblíbené spisovatelky, určitě si udělejte místo v knihovničce i na tuto novou českou autorku.