Už dávno odzvonilo dobám, kdy byla šumivá vína určena jen a pouze pro slavnostní okamžiky. Daleko častěji se tyto šumivé nápoje totiž prosazují jako osvěžující letní pití samotné i ve formě nejrůznějších koktejlů. Jejich lahodná a výjimečná chuť se výtečně doplňuje s lehkými pokrmy, jejichž sezóna v letních měsících startuje. A navíc se skvěle hodí i na letní romantické večery či grilovací party s přáteli. Která šumivá vína zvolit?

Vína z oblasti Champagne

Mezi nejoblíbenější šumivá vína rozhodně patří pravé šampaňské. Pojem šampaňské se často chybně používá jako synonymum pro všechna šumivá vína Avšak pravé šampaňské pochází výhradně z francouzské oblasti Champagne, kde se vinná réva pěstuje a zároveň zpracovává. Šampaňské lze pít samotné, nebo jako doplněk k lehkým pokrmům. Lahví pravého šampaňského rozhodně nikdy nic nezkazíte. Vyzkoušet můžete například plnější styl Deutz nebo subtilní a svěží styl Pierra Peterse.

Prosecco z Itálie

Ideální volbou pro letní období je také lahev Prosecca, které si získává stále větší oblibu lidí, a to především díky své ovocné chuti a větším bublinkám. K pití se hodí taktéž k lehkým pokrmům nebo samotné. Sáhnout můžete například po lahvi Prosecca Terra Vizina s vůní po sadovém ovoci či vůní květin ze 100% odrůdy Glera. Sklenku Prosseca můžete ozdobit jahodou či jiným druhem ovoce.

Šumivá vína z Moravy

Nakonec nemusíte poznávat jen šumivá vína z dalekých krajin. Skvělá šumivá vína lze najít i u nás. A odkud jinud než z vinařské oblasti Morava. Ideální volbou pro letní období jsou například moravské sekty vyrobené metodou charmat z nejkvalitnějších odrůd vín. Moravský sekt je zárukou čisté a svěží chuti s jemným a dlouhotrvajícím perlením. Pít můžete samostatně, ale i něco lehkého nakousnout.

Široký sortiment nejen šumivých vín naleznete v e-shopu 1er.cz.