Hudba je pro mnoho lidí nepostradatelnou součástí dne. Tento dávný způsob projevu člověka a jeho kultury je velice zajímavý a skrývá mnohá překvapení. Pojďme se na některá z nich podívat.
Beatles asi není nutno představovat. Tihle kluci z Anglie pobláznili celý svět a to dokonce i přesto, že ani jeden z nich neuměl dost dobře noty a to dokonce i během své největší slávy. Alespoň se to tedy tvrdí.

Pokud posloucháte stejný rytmus delší čas, vaše srdce se po čase snaží tomuto rytmu přizpůsobit a tlouct podle něj. Dodnes se tento jev nepodařilo vysvětlit.

Pokud milujete Elvise a jeho dokonalé písně, pak pro vás máme špatnou zprávu. Ani jedna z nich nebyla napsána Elvisem, ale vše mu napsal někdo druhý. I tak je Elvis pro nás stále jednička!

Hlasitá hudba způsobuje větší žízeň. Možná i to je důvod, proč se na diskotékách tolik lidí přežbrundá minerálkou a pak se chovají tak zvláštně. Nebo že by ne?

Metalica je jedinou kapelou na světě, která hrála na všech světových kontinentech, a to díky unikátnímu koncertu, který odehrály na Antarktidě.

Věřte tomu nebo ne, ale skladby Britney Spears pouští britské námořní síly v momentě, kdy uvidí somálské pirátské lodě. Asi aby je zastrašili.

Znáte písničku Happy Birthay to You? Nejspíše ano. Tak právě za ní dostává společnost Warner Brothers, která k ní vlastní práva, více jak dva miliony dolarů ročně. Možná i proto jí neuslyšíte v žádném filmu.

Rostliny mají tendenci růst rychleji, pokud se jim pouští hudba.

Známá píseň Rolničky, tedy Jingle Bells byla napsána původně pro oslavu díkuvzdání.

Průměrná roková hvězda umírá průměrně o průměrných 25 let dříve, než průměrný člověk. Otázkou je, zda je lepší mít průměrný život průměrného člověka, nebo neprůměrný život průměrné rokové hvězdy.