Léto je v plném proudu a s ním spojené výlety na kolech. Možná právě uvažujete o nákupu nového kola, ale váháte nad tím, zda si pořídit kolo horské nebo krosové. Jedná se o jedno z nejčastějších dilemat zákazníků při nákupu jízdního kola. Pro správné rozhodnutí je třeba si ujasnit, pro jaký terén kolo chcete a co od kola očekáváte.

Horská jízdní kola

Horská jízdní kola zaujímají jednoznačně první příčku v prodeji jízdních kol. Ve velké oblibě jsou především horská kola s odpruženou přední vidlicí. Určena jsou zejména do náročnějšího terénu. Lze s nimi však jezdit i po silnicích, avšak v tomto terénu jsou charakteristické svojí pomalejší jízdou a těžkopádností. V porovnání s krosovými koly se liší v šíři pláště a váze rámu.

Krosová kola

Krosová kola jsou naopak určena pro vyjížďky po zpevněných cestách, stejně jako trekingová kola. Jejich výhodou jsou užší pláště a lehčí rám kola, díky tomu vynikají rychlejší jízdou. Rozdíl mezi krosovým a trekingovým kolem není příliš velký, hlavním rozdílem je, že trekingová kola oproti těm krosovým disponují blatníky, světly a dalším vybavením. Nevýhodou je, že v náročnějších terénech je na nich jízda velice nepohodlná a mnohdy i nereálná.

Specialista na jízdní kola

Máte vybráno? Pak vás čeká asi to nejtěžší, zvolit správného prodejce jízdních kol. Jedním z expertů na prodej, ale i servis jízdních kol je společnost MMR E-Bike, jejichž prodejny najdete v Praze a Plzni. Každý zákazník ocení především široký výběr jízdních kol renomovaných značek. Kromě toho nabízí i málo běžné služby, jako je doprava firemní dodávkou až k vám domů, uskladnění kol v zabezpečeném skladu, servis kol či přestavbu jízdních kol na elektrokola. Pořiďte si nové kolo s MMR E-Bike.