Ať už bydlíte blízko lesa, na samotě nebo je vaše chata někde v horách, kde moc lidí nebývá. Chcete přirozeně zjistit, koho ze zvířecího světa máte za sousedy. Kdo vám chodí na vaši úrodu, kdo přespává v kůlně během zimních měsíců nebo kdo útočí na vaše zvířectvo někde na farmě. Možností je spousta, ale když nebudete den co den někde ve skrýši číhat, nemusíte se to nikdy dozvědět. Kromě číhané si můžete pomoci i jinak. Bez zbytečné námahy, efektivněji a určitě příjemněji. Jak?

Stačí si pořídit malý přístroj

Ano, malý přístroj se jménem fotopast. Jde o, na první pohled nenápadnou krabičku, která však umí hodně věcí. Jde o digitální zařízení, které umí monitorovat denní i noční situaci kdekoliv, kde je to podle vás potřeba. Při tepelném pohybu zaznamenává statické snímky nebo také videa, podle vybavenosti a nastavení. Nereaguje na pohyb větru, takže nebudete mít stovky snímků listů, které se pohybují. Reagují na pohyb člověka nebo zvířete v zorném poli snímače.

Díky tomuto kroku můžete sledovat vše, co se okolo vašeho domu, chaty, chalupy nebo jiné nemovitosti děje. Tento přístroj nepoužívají jen jednotlivci, kteří chtějí mít přehled o tom, co se okolo domu děje, ale také velké firmy, společnosti nebo také velké subjekty jako Lesy České republiky, Policie České republiky, Městská policie a mnoho dalších měst, obcí a vesnic napříč celou republikou.

Monitoring zvířat i majetku

Fotopasti jsou tak velmi žádaným a důležitým pomocníkem v ochraně, kontrole i zajištění bezpečnosti. Jsou vyráběny tak, aby eliminovaly nežádoucí pohyby v zorném poli, mapování pohybu zvěře či monitoring pohybu zvířat bude od této chvíle jednodušší, bez zdlouhavých procesů. O vše se postará tato malá krabička. Vy posléze jen získáte snímky, které poukážou na to, co se v okolí děje.