Spousta jedinců hledá vhodné a dostupné způsoby, jak ochránit svůj majetek. Je to zcela běžné, chcete mít své věci pod kontrolou. Přirozeně nechcete, aby vám kdokoliv sahal na váš majetek. A je jedno, zda jde o chalupu, kterou obýváte jen pár dní v roce, během víkendů nebo zda jde o váš dům. Pořídit si drahé kamerové vybavení nebo bezpečnostní zařízení, které by vám mohlo pomoci? To je až moc finančně náročné.

Fotopast jako neocenitelný pomocník

„Máme v Bystřici rodinnou chalupu, kam jezdíme na jaře, v létě a na podzim. Protože je chalupa naší babičky, střídáme se tam postupně. Teta, strejda, naše máma a poté spousta sestřenic a bratranců. Někdy jsme tam společně, jindy se prostě domluvíme, kdo kdy pojede. V půlce října nebo na konci se obvykle scházíme všichni a zazimujeme celou chalupu. Uklidíme, vypneme vodu, zatahujeme okenice, pořádně vše před mrazy zazimujeme. V loňském roce nastal problém, chalupa byla po našem jarním příjezdu otevřená a v ní nepořádek. Nic moc se, ale neztratilo, dveře byly pořád zamčené“ krčí rameny Tomáš.

„Nevěděli jsme, kdo to udělal. Ztratilo se pár věcí, ale nic moc cenného. Policie nám nebyla schopná nic říct, jen krčili rameny, nejspíš vandal. Bratranec pak přišel s nápadem umístit na podzim do keřů fotopast. Ta jednoduše monitorovala všechno, co se okolo chaty a chalupy dělo, když jsme tam nebyli. V půlce zimy jsme nevydrželi a jeli se podívat. Chalupa opět vybrakovaná, ale díky fotopasti jsme zjistili, že se k nám chodí zahřát a hlavně najíst bezdomovci. Policie následně vše vyšetřila a na základě důkazů všechny chytla. My jsme se zaměřili na lepší zabezpečení a okenice. Přesto na podzim opět využijeme pomoc malé zázračné krabičky. Je to k nezaplacení!“ uzavírá Tomáš.