Pokud chcete rekonstruovat byt či dům, je potřeba si vše důkladně promyslet. Je potřeba mít představu o tom, jak by měla výsledná rekonstrukce vypadat. Někdo má konkrétní představu, někdo hledá inspirace na webu či v časopisech o bydlení. Pokud si však stále nevíte rady, můžete se obrátit na architekta. Také je potřeba si ujasnit, kolik finančních prostředků chcete na rekonstrukci věnovat a kdo rekonstrukci provede. Na některé práce sice budete stačit sami, ale na některé si asi budete muset pozvat firmu či řemeslníky. Pokud vše svěříte odborníkům, odpadnou vám starosti se sháněním potřebného nářadí a dokonce i materiálu.

Na koho se obrátit?

V současné době je poptávka po řemeslnících poměrně veliká. Určitě nebudete chtít hledat jednotlivé inzeráty, ve kterých nabízejí řemeslníci své služby. Velkou výhodou je některý katalog řemeslníků. Katalogy poskytují databázi řemeslníků i řemeslných firem a můžete využít jak verzi tištěnou, tak i webovou databázi. Pokud využijete katalog na internetu, výhodou u tohoto druhu je možnost přečíst si případná hodnocení ostatních.

  • Pomůže vám trh poptávek

Pokud hledáte kvalitní a přesto cenově dostupné řemeslnické služby, obraťte se na internetový portál trhpoptavek. Naleznete zde jednoduchý formulář, do kterého napíšete své požadavky na služby, které poptáváte. Je potřeba uvést, zda máte k dispozici materiál či nikoli, jak to bude s dopravou a případně i preferované postupy práce. Mezi důležité informace patří místo a doba realizace zakázky a kontaktní osoba s telefonními údaji a e-mailovou adresou. Poptávku odešlete. Vyhodnotí ji pracovníci portálu a osloví příslušné firmy či jednotlivé řemeslníky. Pokud některý z oslovených projeví o vaši zakázku zájem, pošle vám na vámi uvedený e-mail nabídku. Pak už je jen na vás, zda ji přijmete či nikoli.