Tyto přístroje se vyznačují zcela neviditelným nočním snímáním, což znamená, že jsou vhodné jak na ochranu majetku, tak i ke sledování pohybu lesní zvěře. Budete-li si chtít pořídit fotopast jako vánoční dárek, můžete se při výběru rozhodovat, zda chcete fotopast s GSM modulem nebo bez něho.

Funkce GSM modulu spočívá v odesílání pořízených fotografií pomocí SIM karty do mobilního telefonu nebo na e-mailovou adresu.

Dražší typy fotopastí mají GSM modul již integrovaný v přístroji. K levnějším verzím si modul můžete dokoupit. Pokud se nemůžete rozhodnout, zda si pořídit fotopast se zabudovaným GSM modulem nebo bez něho, lze doporučit fotopast Acorn 5210 MC, která je nejlevnější, nebo Acorn 5310 MC, která je v této řadě nejlepší. Širokým úhlem záběru disponuje fotopast 5310 MCW. Tyto fotopasti v cenových relacích kolem 3.500 Kč lze kdykoliv v budoucnu rozšířit o GSM modul.

Co dál rozhoduje při výběru

Na výběr jsou přístroje se širokým úhlem snímání 100° nebo s běžným úhlem 56°. První varianta má vždy v modelovém označení uvedeno písmeno „W“. Široký úhel snímání může být zajímavý, ovšem vše na fotce bude vzdálené. Tato funkce je ideální pro střežení místnosti, která je tak pokryta celá.

Až si vyberete fotopast s modulem či bez něho, se širokým úhlem zábaru nebo s klasickým snímáním, zbývá už jen vybrat správnou modelovou řadu fotopasti Acorn. Momentálně zahrnuje výběr celkem čtyři modelové řady:

  • Acorn 5210
  • Acorn 5310
  • Acorn 6210
  • Acorn 6310

Jaké jsou parametry

První typ patří k nejprodávanějším v ČR, což je dáno zřejmě nejnižší cenou. Tuto fotopast lze doporučit, pokud nepotřebujete v noci fotit na velkou vzdálenost. Ideální je 6-7 metrů, neboť při vyšší vzdálenosti jsou fotky tmavší. Nejlepší poměr cena/výkon má fotopast Acorn 5310. Další řada 6210 má integrovaný GSM modul, kapacitu na 12 baterií zaručující delší výdrž a další výhody. Jedinou slabinou je slabší neviditelný přísvit. Poslední řad 6310 představuje to nejlepší v nabídce fotopastí ACORN a může to být ideální dárek pod letošní vánoční stromeček.