Pamatujete si na ty doby, kdy jste se na internet museli připojit přes pevnou linku a nikdo neměl možnost se vám dovolat, pokud jste právě surfovali? V dnešní době to už zní jako pravěk, nemám pravdu? Zato kdy vám někdo v té době řekl, že k přenosu internetu nebudete potřebovat ani malinký kousek kabelu, tak byste mu snad ani nevěřili.

Ale jak se říká – pokrok prostě nezastavíš a najednou je tomu tak. A je to dokonce nejoblíbenější varianta uživatelů internetu. Jeho největší výhodou je rychlost a dostupnost. Dokonce i cena internetového připojení je většinou příznivá, jelikož dnes je na trhu spousta poskytovatelů, kteří se doslova předhánějí v tom, kdo nabídne výhodnější podmínky.

Na co se internet využívá?

Internet na doma je již jakousi nepsanou povinností každé domácnosti. Ať už máte internet v Brně, Praze či na malých vesničkách, všude si lidé čtou zprávy z celého světa, přehrávají videa na youtube – a to klidně v několika místnostech naráz a rychlost internetu to ani neovlivní, máte-li spolehlivého providera internetového připojení. Internet můžete využívat nejen na stolních počítacích, ale klidně i v mobilních telefonech či tabletech na cestách díky přenosnému internetu.

Jaký typ připojení je nejvhodnější?

Existuje několik druhů připojení k internetu, které se od sebe liší jak cenou, tak výkonem, je tedy třeba dobře rozmyslet, jaký typ vlastně potřebujete.

Základní typy připojení

  • Kabelové

Jeho výhodou je vysoká rychlost, která se nemění s povětrnostními podmínkami, nicméně, kdo z nás by na druhou stranu chtěl doma zakopávat o kabely? Další nevýhoda tohoto připojení je, že na malých vesnicích a odlehlých místech nemá dostatečné pokrytí.

  • Bezdrátový internet

Tenhle typ internetu nemusíte využívat jenom doma – a to je jedna z jeho hlavních výhod. Můžete si jej vzít například na chalupu či na cesty. Budete potřebovat pouze wi-fi modem a datovou sim kartu.

Záleží už pouze na vás, který typ internetu na doma si vyberete, hlavně, že budete pořád ve spojení se svým okolím, a hlavně se svou rodinou – a to za to přeci stojí!