Osobu jako je Kim Čong Un byste v dnešní době hledali jen těžko. Diktátorů je dnes jak šafránu a severokorejská varianta diktatury je něčím skutečně ojedinělým. Pojďme se podívat na jejího hlavního představitele z trochu jiného světla. Práskneme vám na Kima to, co by vás nikdy nenapadlo!

Kim má plastiku!

Být diktátorem není nic jednoduchého, musíte držet zkrátka miliony lidí, vydržovat si své vojsko, mít propagandu, tajnou policii, zpravodajskou síť a tvrdé postihy za porušení tvrdých zákonů. Své o tom vín dokonale prezentovaný Kim Čong Un, který dokonce podstoupil plastickou operaci, aby vypadal více jako jeho děd a věčný vůdce Kim II-Sung.

Ženy z něj vlhnou

I možná díky tomu vyhrává tento muž pravidelně ankety o nejvíc sexy muže v Severní Koreji. Severokorejské ženy po něm doslova šílí a dali by bůh ví co, aby se s ním mohly alespoň jednou potkat, popřípadě mu nedej bože potřást rukou.

Popravy jak na běžícím páse

Kim je však nejen mužem, vůdcem a svůdcem v jednom, ale také mužem svého slova. Je tvrdý a to co řekne je svaté. Jeho tvrdost se projevuje i v popravách. Například zastupující šéf ministerstva Lidové armády byl popraven minometem, protože byl opilý v době smutku za zesnulého Kimova otce. No to se přeci nedělá.

Baskeťák

Sám Kim má také mnoho koníčků, mezi které patří i basketbal. Basket mu nikdy asi moc nejde, ale má mnoho kámošů z NBA. Například Denis Rodman jej již několikrát navštívil. Kimova láska k NBA pramení především z jeho obdivu vůči Michaelu Jordanovi. Kimovi se však Michaela ještě nepodařilo přesvědčit, aby se také přijel podívat.

Švýcarská studia

Veškerý přehled, který Kim má, získal na svých studiích. Ty ovšem neabsolvoval v Severní Koreji, ale tajně ve Švýcarském Bernu. Sem chodil již jako malý chlapec a vystupoval pod přezdívkou Pak. Spolužáci na něj vzpomínají jako na studenta, který přišel každý den v jiných botách. Sbírka jeho tenisek přesahovala několik tisíc párů.