Léto je v plném proudu a s ním přichází otázka letních dovolených. Pokud si chcete dovolenou opravdu užít a vrátit se domů odpočatí, je třeba se na výlet řádně připravit. K pohodovému průběhu letního dovolenkování patří i dobře sbalené zavazadlo. Dnes se zaměříme na kosmetiku – jaké přípravky byste rozhodně doma neměli zapomenout?

Než se pustíte do nákupu kosmetických produktů, nezapomínejte na jedno důležité cestovní pravidlo – čím víc místa v batohu při odjezdu, tím víc místa na suvenýry a dárky. Co tím máme na mysli? Vyvarujte se velkých balení kosmetiky. Na týdenní dovolenou vám bude stačit malá lahvička od každého produktu. Nebudete se tak muset omezovat v nákupu zajímavých suvenýrů, a pokud se vydáváte do cizích krajů letadlem, bez problémů také projdete leteckou kontrolou.

Že váš oblíbený produkt v malém balení neprodávají? To lze snadno vyřešit nákupem cestovních lahviček malého objemu, do kterých můžete tekutiny v pohodě přelít.

Jakou cestovní kosmetiku s sebou tedy na dovolenou určitě vzít?

  1. Kvalitní opalovací krém – zásadní produkt, který nesmí chybět v žádném zavazadle. Samozřejmostí se stává, když jedete k moři, ale nepodceňujte ani sílu horského sluníčka. Ve vysokých kopcích by vás spáleniny mohly nehezky potrápit.
  2. Oblíbený parfém – na dovolené si chceme užívat a rádi se necháváme hýčkat. Proto rozhodně není důvod vzdávat se své oblíbené vůně. V létě jsou populární hlavně ty lehké, osvěžující – například svěží dámský parfém Giorgio Armani: Acqua di Gioia nebo citrusová toaletní voda Dolce & Gabbana Light Blue. Pokud se vám nechce tahat celý flakon, není nic jednoduššího, než si trošku parfému přelít do menší lahvičky. Vyberte si třeba z nabídky od Travalo – drobný flakonek v hmotnosti zavazadla ani neucítíte. Což se však nedá říct při jeho následné aplikaci. Jste-li dobrodružná duše, letní dovolená je ideální příležitost, kdy dát šanci novým vůním. Vyzkoušejte populární odstřiky parfémů, které pořídíte v praktickém, drobném balení.
  3. Vlasová kosmetika – v létě vaše kadeře trpí víc než jindy. Sluneční paprsky vlasy vysušují a způsobují jejich lámání. Jak si poradit? Stačí zvolit tu správnou péči. Například šampon L´Oréal Professionnel z kolekce Série Expert nebo vyživující keratinovou masku Wella Professionals SP Luxe Oil Keratin Restore Mask.
  4. Voděodolná dekorativní kosmetika – klasický make-up raději nechejte doma. V parných dnech by vám mohl na obličeji nadělat pěknou paseku. Raději sáhněte po voděodolných přípravcích, které horký vzduch ani voda neohrozí. Anebo zvolte přirozenou krásu a dopřejte dovolenou i vaší pleti. Uvidíte, že vám bude vděčná.
  5. Pleťový krém – sluníčko vaši pokožku krásně opálí, ovšem může způsobit i zbytečné vysušování a nadměrnou tvorbu vrásek. Braňte se kvalitním krémem!
  6. Holení – i když trend naprosté přirozenosti proniká i k nám, pořád se chce většina žen pyšnit hedvábně hladkou pokožkou. Nezapomeňte proto zabalit holítko a holicí pěnu.
  7. Repelent – otravný hmyz umí člověka velmi potrápit. V exotických zemích navíc může přenášet i nebezpečné nemoci. Kvalitní repelent by proto měl být nedílnou součástí vašeho zavazadla.
  8. Kosmetika na výlety s batůžkem – pokud plánujete letní trek, bude pro vás žádoucí vyhnout se jakýmkoliv zbytečnostem, které by vám krosnu zatížily. Na trhu dnes najdete speciální suchá mýdla, šampony i antibakteriální gely, které vám zaručí pohodový průběh výpravy. Využijte jich.
  1. Něco navíc: Lékárnička – věc, na kterou se často zapomíná, ale měla by stát na prvním místě pomyslného seznamu. Nechceme sýčkovat, ale vzít si na dovolenou náplasti, obvaz, dezinfekci a základní léky by mělo být naprostou samozřejmostí. Myslete na to při balení!

Tip na závěr: většinu kosmetických produktů lze koupit až na daném místě. Když tedy něco zapomenete, není třeba se tím trápit. Tak ať vaše letošní letní dovolená stojí za to!