Téměř každý den můžeme z domova i za světa číst úžasné zprávy o tom, jak nám 3D tisk ulehčuje život. Jeden den může 3D tiskárna vytisknout postiženému čápovi umělou nohu, další den vyrobí kus lebky člověku po autonehodě. 3D tiskárna pomáhá tisknout i složité součástky a díky tomuto druhu tisku je technologický pokrok mnohem dále, než kdy dříve. 3D tiskárny však nejsou jen vybavením bohatých společností, dnes si je může každý pořídit i domů a využívat je k tisku širokého množství věcí, třeba hraček nebo různých modelů.

Kde nakoupíte vhodné 3D tiskárny?

Existuje mnoho druhů 3D tiskáren, některé jsou vhodné čistě pro profesionální použití a jejich pořizovací ceny mohou být závratné. Pokud hledáte vhodnou 3D tiskárnu do domácnosti, vhodnou volbou je FDM 3D tiskárna. Tato tiskárna tiskne takovým způsobem, že na sebe nanáší jednotlivé vrstvy jednu po druhé. K tisku se používají filamenty. Ideálním místem pro nákup je specializovaný internetový obchod eshop.sharplayers.cz.

Dalším typem tiskárny, kterou si zde můžete pořídit je SLA 3D tiskárna. Zde se používá k vytváření objektů UV světlo, které vytvrzuje polymerovou pryskyřici do požadovaného tvaru. Tato technika je velmi přesná, ale nákladnější, vyžívá se například ve stomatologii. V eshopu můžete tuto tiskárnu výhodně pořídit. Materiály pro 3D tisk zde naleznete i pro SLA tiskárny. Nabízí se vám široká nabídka pryskyřic, od dentální až po standartní, pevnostní a další. Pokud již 3D tiskárnu máte, občas se neobejdete bez potřebných náhradních dílů. V eshopu naleznete například extrudery, hotendy, elektroniku pro 3D tisk aj. Pořídit zde můžete také vše pro konstrukci, od hliníkových profilů až po spojovací materiál, díly pro pohyb a stavbu tiskárny. Pokud jste vždy toužili po vlastní 3D tiskárně, nic vám nebrání v tom, abyste jsi jí konečně pořídily a to včetně potřebného materiálu a příslušenství pro 3D tisk.