Rádi byste si již začali plánovat letní dovolenou, ale zatím nevíte, kam vyrazit? Patříte mezi dobrodružné duše, které milují dovolenou spojenou s novými zážitky, dobrodružstvím a pobytem v přírodě? Přinášíme vám dva tipy na dobrodružnou dovolenou.

Hory a příroda

Pro dobrodružné nadšence, kteří na dovolené prostě neposedí, jsou ideální volbou oblasti horské, místa, kde budete obklopeni přírodou, ale zároveň budete mít možnost objevovat a navštěvovat nové přírodní úkazy.

Slovenský ráj

Skvělou volbou, která od nás není natolik vzdálená, je Slovenský ráj. Jedná se o území na východním Slovensku, které je prohlášeno od roku 1988 za národní park. Toto území je opravdu obrovské a je proslaveno svými roklinami a kaňony, které jsou opatřeny žebříky, stupačkami a dalšími prostředky. Oblast Slovenského ráje je pokryta lesy. Navštívit zde můžete turistická centra Čingov, Podlesok, Mlynky, Dobšinou atd.

Ubytování

Ideální ubytování ve Slovenském ráji je v kempu. Kempy Slovenský ráj vám nabízí dostatečné zázemí a skvělé vybavení. Navíc jste stále obklopeni krásnou přírodou a můžete si ji užívat plnými doušky.

Dachstein

Druhým tipem na dobrodružnou dovolenou je Dachstein a jeho okolí. Dachstein je jednou z nejkrásnějších oblastí pro pěší turistiku v Alpách, projet si ji však můžete také na kole, ale jedná se také o stejnojmenný horský masiv v Severních vápencových Alpách. Ať už hledáte místo, kde si odpočinete obklopeni přírodou či chcete zažít letní turistické dobrodružství, je pro vás oblast Dachstein ideální. Těšit se můžete na nádhernou přírodu, svěží zelená alpská údolí, výhled na mohutné vápencové stěny zaledněného masivu Dachstein atd. Čeká zde na vás i řada různých stezek pro horská kola, nespočet vrcholů a přibližně 300 alpských ples. Možností ubytování jsou pro vás příjemné hotely Dachstein.