Být připojený na internetu nám dává pocit, že nám nic nechybí, najednou můžeme mít přehled o všem, komunikovat se všemi přáteli, sledovat filmy, hrát online hry, seznamovat se, hledat si práci, posílat platby a mnoho dalšího. Zatímco dříve byl internet vymožeností, dnes už je nutností, většina lidí by bez něj nemohla vůbec fungovat, na internetu je závislý už prakticky celý moderní svět.

U internetu je vždy potřeba, by byl dostatečně rychlý, tedy tak rychlý, by nás nijak neomezoval v online činnostech, které děláme. Pokud je internet pomalý, vypadává nebo jeho rychlost dat kolísá, zajisté vás to rozladí. Rychlost internetu je důležitá, samotný poskytovatel vám určitou rychlost garantuje a tu by měl dodržet. Pokud potřebujete rychlý a stabilní internet, jasnou volbou by mělo být DSL připojení. Jde o připojení přes telefonní linku, které je dostupné téměř kdekoliv v Čechách. Je většinou ve variantách ADSL nebo VDSL. ADSL je asymetrické připojení, u které je rychlost stahování větší než odesílání dat. VDSL je symetrické připojení, které je technologicky vyspělejší. Měřili jste někdy internet speed? Většina uživatelů ještě ne, ale rozhodně byste to měli zkusit.

Rychlost internetu

Změřit si rychlost internetu může každý a zdarma. Stačí přejít na měření rychlosti internetu a spustit test Test zabere jen několik sekund a vy následně budete vědět, jakou máte rychlost stahování i odesílání dat. Pokud nebudete s výsledkem měření spokojení, můžete se obrátit na vašeho poskytovatele nebo si vybrat rovnou nového. Poskytovatelů je mnoho, liší se v cenách, velikosti, v přístupu ke klientům a liší se často i jejich balíčky služeb. Mnoho poskytovatelů vás zkusí nalákat i na výhody internetové televize, kdy si k běžnému tarifu můžete zajistit i mnoho programů v televizi navíc.