Hledáte skvělý způsob, jak uvolnit tělo i mysl a zapomenout na každodenní shon? Zkuste si připravit domácí aromaterapii a zapomeňte na problémy, které máte. V dnešním článku vám prozradíme účinky jednotlivých olejů na váš organismus.
Účinky aromaterapie
Aromaterapie používá éterické oleje k tomu, aby zharmonizovala vaše tělo i mysl. Éterické oleje jsou získávány z různých rostlin a jejich částí, ať už je to kořen, list, lodyha, semena či květy. Éterické oleje můžete používat různým způsobem, ať už je nakapete do aromalampy, difuzéru, rozpřášíte po místnosti rozředěné vodou, použijete je na masáž či do horké koupele. Důležité je, abyste používali správné éterické oleje, jejichž účinky jsou různé.
Účinky éterických olejů
Každý olej má totiž na váš organismus jiné účinky. Některé oleje povzbuzují, jiné uklidňují. Proto je důležité, abyste věděli, na co chcete olej použít. Pro účinné zklidnění a relaxaci je vhodný éterický olej z levandule, bergamotu, meduňky či cedru. Proti stresu pomáhá cedrové dřevo a jako antidepresivum působí cypriš. S dobrou náladou vám pomohou citrusové plody, tedy pomeranč, citron, grapefruit či mandarinka. Proti úzkosti působí grapefruit a bergamot a jako mírné afrodiziakum určitě oceníte růžové dřevo, skořici, saturejku či santalové dřevo.
A v čem pomůže…
Zázvor vám pomůže zbavit se napětí, odstraňuje bolesti hlavy.
Tymián je vhodný k inhalaci a léčí záněty dutin, rýmu a nachlazení.
Pačuli zažene depresi a je vhodná na meditaci.
Máta zmírní dýchací problémy a povzbudí žaludeční činnost.
Eukaplyptus je účinný pomocník při dýchacích problémech a dezinfikuje vzduch.
Bazalka zklidní vaše nervy, pomůže při nachlazení i rýmě a dezinfikuje vzduch.
Rozmarýn pomáhá od únavy, je mírným afrodiziakem a má vliv na vysoký krevní tlak a epilepsii. Užívat by ho však neměly těhotné ženy.